Проект

Короткий опис проекту та обґрунтування

В Косівському районі Івано-Франківської області підготовлено до фактичної реалізації масштабний загальнодержавний проект культурно-духовного туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая». Місцевими радами та РДА погоджено виділення під проект земельних ділянок площею 360га, з можливим розширенням до кількох тисяч гектарів за рахунок земель, які в даний час не використовуються або використовуються неефективно, а саме комунальних земель Косівського РП «Райагроліс» (20,5 тис.га) та використанням в проекті Косівського аеродрому (близько 30га).

 

Даний проект реалізується на виконання Указу Президента України від 06.06.2006р «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», відповідних доручень КМУ, розпорядження голови Івано-Франківської ОДА №512 від 31.08.2006р, рішення Івано-Франківської обласної ради №64-4/2006 від 05.07.2006р, рішень місцевих рад Косівського району та Косівської РДА. Виконавцем даного проекту затверджено комунальне підприємство (надалі КП) Косівської районної ради «Маєток Святого Миколая», яке в серпні 2008р. отримало Свідоцтво №94920 на знак для товарів і послуг «Маєток Святого Миколая».

Бажання взяти активну участь в реалізації проекту вже письмово підтвердили більшість центральних органів виконавчої влади, 21 обласна державна адміністрація та обласні ради переважної більшості областей України, які планують представити в рамках проекту кращі культурні та духовні надбання свого регіону. В Косів постійно надходять пропозиції від інвесторів щодо участі в проекті (найбільше м.Київ, Польша, Німеччина та Франція).

Окрім казкового містечка Святого Миколая, мистецького центру та інших унікальних пізнавально-розважальних й освітніх секторів, спортивно-оздоровчих комплексів та тренувальних баз, проект передбачає створення на території комплексу представництв усіх регіонів України, об’єднаних казковою залізною дорогою. Об’єднання всіх регіонів України в Карпатах, в проекті,  який покликаний втілити найкращі задуми культурно-духовного виховання молоді з усіх куточків України, має надзвичайне загальнодержавне значення. Для кожної області передбачено територію для представлення її найкращих надбань у плані культури, духовності, традицій, мистецтва та ін. Можливо, саме в «Маєтку Святого Миколая» дитина вперше відчує гордість за свою державу, побачить і зрозуміє, яка Україна велика, різноманітна, багата культурно і духовно.

Проект також є стратегічним в соціально-економічному розвитку цілого регіону Прикарпаття, єдиним багатством якого є ліси й сприятливі природні умови, працьовиті й талановиті люди, культурні та духовні надбання, автентичність. Даний проект дозволить територіальним громадам Прикарпаття отримати реальний економічний розвиток за рахунок зовнішніх та внутрішніх інвестицій, створити декілька десятків тисяч нових робочих місць в різних сферах економіки, в сотні разів збільшити поступлення до бюджетів всіх рівнів.

За оцінками експертів практична реалізація проекту дозволить залучити в регіон прямих та опосередкованих інвестицій на суму понад 30 мільярдів доларів США.

Косівська районна влада спільно з КП «Маєток Святого Миколая» зробила перші кроки у практичній реалізації культурно-духовного туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая»:

-         проведено презентацію проекту та урочисте відкриття першої споруди – каплиці Святого Миколая, освячення якої як символ об’єднання провели владики та отці-декани всіх релігійних конфесій області;

-         КП «Маєток святого Миколая» одержало погодження та висновки всіх місцевих рад та державних служб щодо виділення земельних ділянок площею 360га для будівництва туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая»;

-         отримано письмове підтвердження участі в проекті центральних органів виконавчої влади, 21 обласної державної адміністрації та обласних рад переважної більшості регіонів України;

-         опрацьовано пропозиції регіонів України щодо їхньої безпосередньої участі в проекті;

-         опрацьовано письмові пропозиції інвесторів щодо участі в будівництві туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая».