Добрий дідусь Миколай живе біля Косова

Карпати можна пізнавати по-різному: із телевізора, книжок, зустрічей із людьми. А можна і в такій незвичній формі, як прес-тур на колесах. Саме таку форму обрав туроператор «Карпати. Туризм. Відпочинок», організувавши для журналістів поїздку мальовничими місцями Івано-Франківщини та Закарпаття.

Творчим завданням було ознайомлення з тим, як відроджуються в Карпатах коні гуцульської породи, чистота якої в Україні була втрачена.. А ще прес-турівці мали нам меті побувати на гірськолижному курорті Драгобрат і побачити на власні очі, як він зустрічає зиму. Здається, впоралися як із першим, так із другим.

З КІНЬМИ — ПО ГУЦУЛЬЩИНІ

Перша зупинка після відправлення з Івано-Франківська — турбаза «Легенда Карпат». Після короткого перепочинку до господаря приватної відпочинкової садиби Івана Гуралюка. Він мешкає разом із сім’єю на хуторі неподалік поміж Косовим і селом Старі Кути. Маючи чотирьох коней (два подаровані міжнародною благодійною фундацією Хайфер Прожект Інтернешнл (ХПІ). Для його коней-«гуцуликів» прокладені сертифіковані маршрути по горах. За першу годину катання бере плату 60 грн., за кожну наступну — вдвічі менше. Туристи можуть подорожувати верхи на кониках, а можуть і сидячи в запряженій бричці. «Гуцулики» причепурені китицями, про їхню ходу повідомляють дзвіночки, які перегукуються в такт руху тварин.

Гості родини Гуралюків спробували духмяного, настояного на чебрецеві і м’яті чаю, поїли хліба з медом, який господар одержує з власної пасіки. Матір розповіла про те, як місцеві гуцули зустрічають День Миколая, Різдво: яких пісень співають, яких звичаїв дотримуються.

Після повернення до «Легенди Карпат» відбулася зацікавлена розмова про перспективи у сільського зеленого туризму на Косівщині, учасниками якої стали голова районної ради Руслан Присяжний, начальник управління туризму головного управління культури та туризму Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак.

ДЕ, ДЕ ЖИВЕ МИКОЛАЙ?

Регіон із добре збереженими народними традиціями гуцулів Прикарпаття вабить до себе тисячі туристів із України та закордоння. Наслідком такого зацікавлення став проект туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая». Він передбачає будівництво неподалік Косова комплексу будівель для культурного та духовного розвитку українців, а також лікарні, спортивних залів тощо.

Процедуру відведення земельної ділянки для майбутнього комплексу вже розпочато. Очікується, що в гості до Миколая на Косівщину приїздитимуть тисячі дітей як із України, так і з інших країн. Тут ознайомлюватимуться з традиціями гуцулів, опановуватимуть їхні ремесла, відпочиватимуть і пізнаватимуть Карпати.

 

. . .

Автор - Василь БЕДЗІР

Повний текст - http://ua-reporter.com/novosti/19691