ifPortal.net - Маєток Святого Миколая

У Косівському районі презентували проект "Культурно-духовний туристично-мистецький комплекс "Маєток Святого Миколая". Від імені голів облдержадміністрації та обласної ради учасників проекту привітали заступник голови облдержадміністрації Романія Постолянюк та заступник голови облради Юрій Романюк. На презентацію прибули представники із 12 областей України. А також взяли участь голова державної служби туризму і курортів міністерства культури і туризму України Анатолій Пахля та народний депутат України Євген Гірник, місцева влада, жителі сіл Черганівка та Смодне.

На території майбутнього маєтку владики православних і греко-католицької церков освятили каплицю Святого Миколая. Відбулося святкове дійство " В ніч на Святого Миколая". Учні Косівської школи-мистецтв продемонстрували своє мистецтво, відбулася прес-конференція щодо шляхів реалізації проекту. Завтра також пройде святкова благодійна акція "Подарунки від Миколая" та відкриття майстер-класу і кімнати-музею новорічно-різдяної іграшки.

Поштовхом до реалізації проекту став Указ Президента України «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», який передбачає створення такого комплексу.

Комплекс матиме такі центри: духовний, реабілітаційно-доброчинний, мистецький, ремісничо-торговий, полонинське господарство, відпочинковий та спортивний. Окрім того , духовний та мистецький центри доповнюватимуть співоче поле, концертний зал, інформаційно-офісний центр та лікарська амбулаторія.

Окреме місце відведене внутрішньому транспорту «Маєтку Святого Миколая». Тут передбачається будівництво вузькоколійної дитячої залізниці «Гуцульський трамвай», а також влітку можна буде проїхати на бричках, взимку – на санях.

Понад 100 гектарів буде відведено представницькій зоні областей України, де кожен регіон зможе гідно представити себе світові. А проект реалізовуватимуть на Косівщині на площі 380 гектарів.

Проект підтримала районна і обласна влада. Фінансуватиметься як з бюджетів різних рівнів, так і із залученням приватного капіталу.

 

Джерело - 18.12.2006